Pomiary PM2,5 i PM10 z naszego czujnika dostępne w Kanarku

Od wczoraj w programie na androida „Kanarek – ostrzeżenia o smogu” dostępne są pomiary z naszego czujnika z ulicy Kwiatowej w Łaziskach Górnych. Aby korzystać z programu należy zainstalować aplikację z Sklepu Google Play.

 

Przy pierwszym uruchomieniu należy zaznaczyć w Źródłach danych – Luftdaten, jeżeli chcemy też pomiary z czujnika z Łazisk Średnich to zaznaczamy Look02.Następnie należy wyszukać czujniki w Łaziskach Górnych i dodać do ulubionych. Można również umieścić widget Kanarka na ekranie głównym telefonu/tabletu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opis programu przez autora.

Kanarek pozwala łatwo sprawdzić zanieczyszczenie powietrza (smog) w Twojej okolicy, a także poinformuje Cię jeśli jakość powietrza spadnie poniżej ustalonego poziomu. Możesz użyć również mapy do szybkiego zobaczenia sytuacji w Polsce lub wybranych miastach.
Kanarek używa 150 oficjalnych stacji GIOŚ, 550 LookO2, a także 350 Syngeos, 150 Luftdaten, 70 SmogTok i 35 perfect-Air.

Tak abyś nie spędzał czasu na zewnątrz jeśli jest to niekorzystne dla Twojego zdrowia. Nie musisz pamiętać przed każdym bieganiem o sprawdzenie indeksu jakości powietrza – Kanarek powiadomi Cię jeśli będzie taka potrzeba.
Kanarek umożliwia odczyt danych ze stacji wielu firm bezpośrednio w aplikacji a także ich pokazywanie na mapie. Wspieramy również normy WHO i Polskie dla substancji, a także Indeks Jakości Powietrza EU jak i PL.

Ze względu na średnie działanie źródła danych aplikacji (GIOŚ) dane mogą pojawiać się z opóźnieniami
Kanarek wykorzystuje dane z serwisu www.powietrze.gios.gov.pl (Główny Inspektorat Ochrony Środowiska) które to są udostępnione z ~1h opóźnieniem (występują również większe opóźnienia). Niestety nie mamy wpływu na lokalizację ani ilość stacji pomiaru a także fakt że nie wszystkie mają pełen komplet sensorów.

Aplikacja oferuje informuje o smogu przez: wykresy, powiadomienia, a także widget!

Kanarek monitoruje substancje:
– pyły zawieszone PM 2,5
– pyły zawieszone PM 10
– dwutlenek węgla (CO2)
– dwutlenek azotu (NO2)
– tlenek węgla (CO)
– benzen (C6H6)
– ozon (O3)
Substancje te w stężeniu wyższym niż normy są wysoce szkodliwe dla zdrowia.

Kanarek używa lokalizacji użytkownika do wyświetlania najbliższej stacji, a także powiadomień w tle o niebezpiecznym poziomie zanieczyszczeń powietrza.

Udostępnij to:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *