Pomiary PM2,5 i PM10 z naszego czujnika dostępne w Kanarku

Od wczoraj w programie na androida „Kanarek – ostrzeżenia o smogu” dostępne są pomiary z naszego czujnika z ulicy Kwiatowej w Łaziskach Górnych. Aby korzystać z programu należy zainstalować aplikację z Sklepu Google Play.

 

Przy pierwszym uruchomieniu należy zaznaczyć w Źródłach danych – Luftdaten, jeżeli chcemy też pomiary z czujnika z Łazisk Średnich to zaznaczamy Look02.Następnie należy wyszukać czujniki w Łaziskach Górnych i dodać do ulubionych. Można również umieścić widget Kanarka na ekranie głównym telefonu/tabletu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opis programu przez autora.

Kanarek pozwala łatwo sprawdzić zanieczyszczenie powietrza (smog) w Twojej okolicy, a także poinformuje Cię jeśli jakość powietrza spadnie poniżej ustalonego poziomu. Możesz użyć również mapy do szybkiego zobaczenia sytuacji w Polsce lub wybranych miastach.
Kanarek używa 150 oficjalnych stacji GIOŚ, 550 LookO2, a także 350 Syngeos, 150 Luftdaten, 70 SmogTok i 35 perfect-Air.

Tak abyś nie spędzał czasu na zewnątrz jeśli jest to niekorzystne dla Twojego zdrowia. Nie musisz pamiętać przed każdym bieganiem o sprawdzenie indeksu jakości powietrza – Kanarek powiadomi Cię jeśli będzie taka potrzeba.
Kanarek umożliwia odczyt danych ze stacji wielu firm bezpośrednio w aplikacji a także ich pokazywanie na mapie. Wspieramy również normy WHO i Polskie dla substancji, a także Indeks Jakości Powietrza EU jak i PL.

Ze względu na średnie działanie źródła danych aplikacji (GIOŚ) dane mogą pojawiać się z opóźnieniami
Kanarek wykorzystuje dane z serwisu www.powietrze.gios.gov.pl (Główny Inspektorat Ochrony Środowiska) które to są udostępnione z ~1h opóźnieniem (występują również większe opóźnienia). Niestety nie mamy wpływu na lokalizację ani ilość stacji pomiaru a także fakt że nie wszystkie mają pełen komplet sensorów.

Aplikacja oferuje informuje o smogu przez: wykresy, powiadomienia, a także widget!

Kanarek monitoruje substancje:
– pyły zawieszone PM 2,5
– pyły zawieszone PM 10
– dwutlenek węgla (CO2)
– dwutlenek azotu (NO2)
– tlenek węgla (CO)
– benzen (C6H6)
– ozon (O3)
Substancje te w stężeniu wyższym niż normy są wysoce szkodliwe dla zdrowia.

Kanarek używa lokalizacji użytkownika do wyświetlania najbliższej stacji, a także powiadomień w tle o niebezpiecznym poziomie zanieczyszczeń powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *