Smogowa edukacja dla nauczycieli z powiatu mikołowskiego

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 2 w Łaziskach Górnych z inicjatywy Łaziskiego Alarmu Luftowego odbyło się szkolenie dotyczące tematyki smogu, które dedykowane było  nauczycielom szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Łazisk Górnych i Mikołowa.

foto: Aneta Esnekier

Nauczyciele którzy wzięli udział w szkoleni skorzystać mogli z merytorycznej wiedzy przedstawiciela  Zagłębiowskiego Alarmu Smogowego Pana Rafała Psika, który na wstępie wyjaśnił pojęcie smogu, wskazał jego przyczyny oraz skutki oddziaływania na nasze zdrowie. Opowiedział o metodach prowadzenia pomiarów zanieczyszczeń jak również przedstawił i przekazał materiały edukacyjne dla poszczególnych grup wiekowych dzieci. Uczestnicy usłyszeli również  o środkach zaradczych oraz rozwiązaniach mogących pomóc w poprawie jakości powietrza.

Mamy głęboką nadzieję że wiedza zdobyta podczas tego szkolenia pozwoli Państwu na samodzielne i zarazem ciekawe prowadzenie zajęć na temat smogu. Dzięki zmianom w naszym podejściu do tematyki smogu ale również dzięki edukacji dzieci, możemy mieć realny wpływ na to jakim powietrzem będziemy oddychali w przyszłości.

Dziękujemy uczestnikom za tak liczny udział w szkoleniu, Panu Rafałowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę,  przedstawicielom Wydziałów Oświaty za pomoc w organizacji oraz przygotowaniu sali.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.