Smogowa edukacja dla nauczycieli z powiatu mikołowskiego

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 2 w Łaziskach Górnych z inicjatywy Łaziskiego Alarmu Luftowego odbyło się szkolenie dotyczące tematyki smogu, które dedykowane było  nauczycielom szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Łazisk Górnych i Mikołowa.

foto: Aneta Esnekier

Nauczyciele którzy wzięli udział w szkoleni skorzystać mogli z merytorycznej wiedzy przedstawiciela  Zagłębiowskiego Alarmu Smogowego Pana Rafała Psika, który na wstępie wyjaśnił pojęcie smogu, wskazał jego przyczyny oraz skutki oddziaływania na nasze zdrowie. Opowiedział o metodach prowadzenia pomiarów zanieczyszczeń jak również przedstawił i przekazał materiały edukacyjne dla poszczególnych grup wiekowych dzieci. Uczestnicy usłyszeli również  o środkach zaradczych oraz rozwiązaniach mogących pomóc w poprawie jakości powietrza.

Mamy głęboką nadzieję że wiedza zdobyta podczas tego szkolenia pozwoli Państwu na samodzielne i zarazem ciekawe prowadzenie zajęć na temat smogu. Dzięki zmianom w naszym podejściu do tematyki smogu ale również dzięki edukacji dzieci, możemy mieć realny wpływ na to jakim powietrzem będziemy oddychali w przyszłości.

Dziękujemy uczestnikom za tak liczny udział w szkoleniu, Panu Rafałowi za poświęcony czas i przekazaną wiedzę,  przedstawicielom Wydziałów Oświaty za pomoc w organizacji oraz przygotowaniu sali.

 

Udostępnij to:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *